Polecamy:         World of O: The best starting point for International Orienteering News

Mistrzostwa Polski - sprint

Mistrzostwa Polski w Sprinterskim BnO, 4-5.06.2016 Łódź/Uniejów

W dniach  4-5.06.2016 startowaliśmy w Spinterskich Mistrzostwach Polski. Pierwszy dzień (4.06.2016) , to był bieg indywidualny, który zaliczany był też do Klubowych Mistrzostw Polski, dlatego starowaliśmy w bardzo "szerokim" składzie.  Bieg odbył sie w Łodzi w "trudnej" dzielnicy Bałuty. Zdaniem wielu zawodników był to najtrudniejszy sprint w Polsce w ostatnich latach. Na uwagę zasługuje kilka rezultatów. Mateusz Dzioba startujący pierwszy raz w Mistrzostwach Polski jako senior (M21) zajął bardzo dobre 6 miejsce. W młodzieżowcach zajęliśmy 2 razy 5 miejsce dzięki Uli Izydorczyk (K20) i Maciejowi Lucerskiemu (M20). Ponadto punkty zdobyli też: Bruno Pawłowicz, Marcel Domagała, Kornel Szymański.

Dnie 5.06.2016 odbyły sie biegi sztafet sprinterskich. Sztafety składały się z 2 kobiet i 2 mężczyzn. Wystawiliśmy 2 sztafety. Sztafeta seniorów w składzie: Ula Izydorczyk, Maciej Lucerski, Mateusz Dzioba, Monika Depta, niestety nie ukończyła rywalizacji. Sztafeta juniorów w składzie: Gabiela Piwko, Bruno Pawłowicz, Marcel Domagała, Wiktoria Wierzba ukończyła rywalizacje na 14 miejscu w gronie 26 sztafet, co mozna uznać za przyzwoity wynik.

Ogólnie trzeba przyznać że nad sprintami (poza nielicznymi wyjatkami) musimy dużo popracować.